Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( RADCA PRAWNY )

Postarzanie produktów przez koncerny motoryzacyjne, zasadność wytoczenia pozwu zbiorowego

Proszę państwa firmę o poradę prawną związaną postarzaniem produktów przez koncerny motoryzacyjne.

Chciałbym się dowiedzieć czy jest w Polsce lub w UE jakiś przepis prawny, który pozwalałby na wytoczenie powodztwa przeciwko firmie co do której mam przypuszczenia, że celowo postarza swoje produkty.

Przez ostatnie 10 lat użytkowałem samochody marki VW, poprzedni model Passata sprawował się bez zarzutów, oddałem go synowi który bezawaryjnie jeździ nim do dzisiaj a sam nabyłem nowszy model.

Spodziewałem się, że nowszy model samochodu tej samej marki będzie sprawował się równie dobrze jak jego poprzednik a jednak tak się nie stało, tuż po okresie gwarancji, kiedy przejechałem ponad 200 tys km zepsuło mi się jednocześnie kilka elementów w tym bardzo kosztowne pompo wtryskiwacze.

Naprawa kosztowała kilka tysięcy bowiem jedna sztuka pompo wtryskiwacza to koszt 2500 zł, jednocześnie zepsuła się pompa paliwa, świece żarowe i padła elektryka w tablicy rozdzielczej.

Czytałem o tym na forach i uważam, że firmy celowo wprowadzają części o obniżonej jakości aby sprzedawać drogie części w autoryzowanych stacjach obsługi.

Chcę się dowiedzieć czy polskie lub europejskie przepisy prawne zabraniają tego typu praktyk i czy może znajdzie się jakiś paragraf który umożliwi walkę z taką firmą. Chciałbym sam lub z jakąś zbiorowością powalczyć z koncernem, który w mojej ocenie specjalnie postarza swoje produkty aby wytrzymywały tylko określona ilości czasu lub przejechanych kilometrów?

Proszę o poradę i Państwa opinię

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / radca prawny