Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

Archiwum zagadnień prawnych ( RADCA PRAWNY ):
 • ( 1 ) Zabezpieczenie płatności terminowej w umowie sprzedaży

  Klient poprzez pośrednika chce zakupić u nas kosztowne urządzenie płacąc za nie z odroczonym terminem płatności przelewem w ciągu 30 dni.

  Mamy obawę, że może tego nie zrobić.

  Dysponujemy techniczną możliwością, (...)
   

 • ( 2 ) Sprzedaż przedsiębiorstwa, przejęcie pracowników

  1. Firma w której pracowałem została sprzedana przez Wojewodę prywatnemu właścicielowi - firma sprzedana: przedsiębiorstwo państwowe - firma kupująca: spółka z o .o.

  2.Stan przedsiębiorstwa w dniu sprzedaży -zatrudnienie: (...)
   

 • ( 3 ) Złamanie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych

  Firma windykacyjna działająca na podstawie umowy przelewu powierniczego wierzytelności. zamieszcza na forach, oraz wysyła listami e-mail do firm następujące informacje : Informujemy, że firma z branży : (tu nazwa (...)
   

 • ( 4 ) Zawarcie umowy o pracę z członkiem zarządu spólki z o. o.

  Zostałem w maju 2011r. wybrany na członka Zarządu w Spółce z o. o. Jestem pracownikiem tej spółki. Po przeczytaniu w kodeksie spółek handlowych, iż umowę o pracę z członkami zarządu podpisuje Rada Nadzorcza zwróciłem (...)
   

 • ( 5 ) Wady towaru, nieodbieranie pism

  Grudniu ubiegłego roku dokonałam jako sprzedawca transakcji. sprzedałam agencji reklamowej towar : kule musujące do kąpieli i myjki z mydlę. produkty miały być prezentem wysyłanym do klientów jako nagrody. W czerwcu 2011 (...)
   

 • ( 6 ) Wyłączenie wspólnika ze spółki cywilnej

  Posiadam z dwoma wspólnikami spółkę cywilną, która zajmuje się budownictwem. Obecnie chcielibyśmy rozszerzyć działalność spółki. Jeden ze wspólników nie zgadza się na to, ponadto nie bierze czynnego udziału w zarządzaniu (...)
   

 • ( 7 ) Zawieszenie działalności spółki

  Założyłem razem ze wspólnikiem spółkę z o.o. , spółka miała zajmować się wykonywaniem oprogramowania dla firm. Wspólnik jest informatykiem ja miałem zajmować się organizacją sprzedaży i pozyskiwaniem zleceń. Obecnie wspólnik (...)
   

 • ( 8 ) Nakaz zapłaty za wykonane usługi

  Klient z którym kończę współpracę nie płaci mi za ostatnią fakturę, minęło ponad półtora miesiąca od daty płatności faktury. Chciałbym wnieść pozew do sądu o zapłatę gdyż dłużnik nie odpowiedział w żaden sposób na moje (...)
   

 • ( 9 ) Zobowiązanie z weksla, sposób wypełnienia weksla

  Pożyczyłem znajomemu pieniądze, jako zabezpieczenie udzielonych mu pożyczek podpisał mi trzy weksle in in blanco. Telefoniczne prośby o zwrot udzielonej pożyczki nie przyniosły rezultatu. Obecnie jestem zmuszony do odzyskania (...)
   

 • ( 10 ) Likwidacja spółki partnerskiej

  Zwracam się z prośbą o pomoc w skutecznym zlikwidowaniu podmiotu gospodarczego. Proszę o poradę prawną jakie formularze należy sporządzić i jakie opłaty dokonać w związku z podjęciem uchwały wszystkich wspólników o zakończeniu (...)
   

 • ( 11 ) Odpowiedzialność członka zarządu za długi spółki

  Jestem właścicielką i prezesem Sp. z o. o. w której prokurentem jest mój szwagier. On załatwiał wszystkie związane z działalnością spółki sprawy, gdyż miał pełne moje zaufanie. Nie interesowałam się losem spółki do momentu, (...)
   

 • ( 12 ) Wypowiedzenie umowy spółki cywilnej, rozliczenia wspólników

  Prowadziłem działalność gospodarczą w spółce cywilnej. Po pewnym czasie dowiedziałem się, że mój wspólnik jest nieuczciwym człowiekiem. Przyszedł do naszej firmy komornik za wcześniejsze długi wspólnika o których nie wiedziałem, (...)
   

 • | Następne zapytania |