Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( RADCA PRAWNY )

Możliwości prawne kierowania roszczeń do menadżera za doprowadzenie firmy na skraj upadłości

Jestem udziałowcem firmy rodzinnej, która zajmuje się wdrażaniem projektów inżynieryjno informatycznych. Firma jest, założycielem firmy był mój ojciec który ją prowadził do momentu kiedy nie podupadł na zdrowiu.

  W związku z pogarszającym się stanem zdrowia ojca oraz tym że ja i sistra studiowaliśmy za granica i nie mogliśmy na bieżąco zajmować się sprawami firmy to udziałowcy czyli ojciec ja i siostra podjęliśmy decyzję o zatrudnienia menadżera który by prowadził i rozwijał nasz rodzinny biznes.

  Zatrudniliśmy specjalną firmę która znalazła nam kilku kandydatów z doświadczeniem i z referencjami. Z grona kandydatów została wybrana jedna osoba która według przedstawiciela agencji rekrutującej miała największe doświadczenie i predyspozycje do zarządzania naszym przedsiębiorstwem.

  Nasze oczekiwania były takie że osoba ta wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie rozwinie nasz rodzinny biznes. Niestety tak się jednak nie stało. W międzyczasie nasz ojciec zmarł i nie było osoby która mogłaby na bieżąco kontrolować decyzje naszego menadżera.

  Okazało się że osobie tej zabrakło ważnych dla menedżera i przedsiębiorcy cech takich jak elastyczności umiejętność szybkiego dostosowania się do sytuacji zmieniającego się rynku. Okazało się, że firmy które kiedyś ledwo deptały nam po piętach przerosły naszą firmę o kilka poprzeczek. Ponadto menadżer ten wykazał się zbytnia rozrzutnością i ma na koncie kilka nie dokończonych projektów i w związku z tym są zmarnowane pieniądze.

  Jako udziałowcy chcielibyśmy pozwać naszego menadżera za doprowadzenie dobrze prosperującej rodzinnej firmy na skraj upadłości i domagać się w związku z tym odszkodowania.

  Prosimy o poradę prawna i wskazanie nam drogi do dalszego działania na drodze prawnej.

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / radca prawny