Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( RADCA PRAWNY )

Franczyzowe kłopoty

Podpisałem umowę franczyzową na prowadzenie sklepu spożywczego. Podpisałem umowę franczyzową bez konsultacji z prawnikiem i dzisiaj tego żałuję.

Dziś okazało się, że w tej umowie zobowiązałem się do wypełnienia wielu obowiązków wobec franczyzodawcy,które po zmianie sytuacji rynkowej są trudne do wypełnienia. Wszystko było dobrze gdy utrzymywałem utargi na określonym poziomie. Koszmar zaczął się w momencie kiedy w okolicy otworzono nowy sklep, część klientów odeszła i spadły mi utargi.

Od tego momentu współpraca ze franczyzodawca zaczęła się psuć, przedstawiciel który się mną opiekował zaczął mieć do mnie rożnego rodzaju pretensje, a to że ustawienie towarów jest nieprawidłowe i niezgodne z regulaminem prowadzenia sklepu placówki franczyzowej, że pracownicy nie zachowują standardów obsługi, że nie współpracuje w organizowaniu ogólnopolskich promocji i nie roznoszę ulotek reklamowych.

Złe stosunki z przedstawicielem handlowym spowodowały, że centrala franczyzodawcy zaczęła mi przysyłać wezwania do zapłaty kar i zaległych opłat. Okazało się też , że muszę płacić za używnie znaku firmowego sieci bo podobno w umowie jest zapis ze firma zwalnia mnie z opląty jeżeli moje utargi będą powyżej określonego poziomu, jeżeli będą poniżej to muszę płacić opłatę. Okazało się że kilkanaście miesięcy moje utargi były lekko poniżej tego poziomu a ostatnio wynosiły polowe tego do czego się zobowiązałem wobec franczyzodawcy.

Dostałem wezwanie do zapłaty za szesnaście miesięcy i żądają zapłaty kwoty 15 tysięcy.

Uważam, że jest to skandal i grają na finansowe wykończenie mnie. Chcę się od tego uwolnić prowadzić sklep na własnych zasadach bez żadnych ograniczeń i kar finansowych. Proszę o pomoc prawna.

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / radca prawny