Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PRAWO SANITARNE )

Ubój rytualny a bankructwo firm mięsnych, kwestie obowiązywania nowych przepisów unijnych, zasadnoś żądania odszkodowań od MR

Jestem właścicielem zakładu mięsnego, posiadam zgodę na ubój rytualny bydła i w związku z tym sprzedawałem swoje mięso dla mniejszości.

W dniu wczorajszym media podały że Trybunał Konstytucyjny uznał ubój rytualny za niezgodny z konstytucją i dał czas do końca roku na przystosowanie się mojej firmy do nowych przepisów unijnych które podobno wejdą w życie po nowym roku.

Z informacji medialnych wywnioskowałem, że byt prawny nowych przepisów nie jest do końca pewny bo kraje takie jak Polska będą miały jednak prawo samodzielnego wyboru postępowania.

Proszę wyjaśnić mi co to oznacza, czy przyjęcie tego postępowania będzie wymagało wydania jeszcze stosownej ustawy lub rozporządzenia przez Ministra Rolnictwa, czy przepisy unijne w tej sprawie będą automatycznie obowiązywały w dniu 1 stycznia 2013 r i będzie można dalej wykonywać działalność uboju rytualnego ale na trochę innych zasadach niż obecne.

Bardzo proszę o szybką informację prawną bo jestem na etapie popisywania umów na następny rok i chciałbym uniknąć sytuacji gdzie zaciągnę zobowiązania a następnie nie będę mógł ich zrealizować i zostanę obciążony karami.

Druga sprawa dotyczy tego, że w rozbudowę i wyposażenie zakładu na ten cel przeznaczyłem spore kwoty zaciągając kredyty. Sytuacja wygląda tak że pracę straci kilka osób zatrudnionych w moim zakładzie. Inny scenariusz to taki że, z powodu nagłych zmian prawnych moja firma straci spore źródło przychodów i zbankrutuje.

Moje pytanie jest następujące czy jeżeli zdarzy się tak że zbankrutuje albo stracę znaczne przychody a zatem poniosę szkodę spowodowaną działaniem wadliwego rozporządzenia wydanego przez Ministra Rolnictwa i uznamy, że skoro Trybunał Konstytucyjny uznał że rozporządzenie Ministra Rolnictwa wydane było wadliwie to czy mogę żądać od Ministra Rolnictwa odszkodowania za wadliwie wydany akt prawny?

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / prawo sanitarne