Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PRAWO SANITARNE )

Decyzja IJHARS, nakaz usunięcia obrazka z etykiet

W czasie trwania zmiany receptury wyrobu na podstawie upoważnienia pracownik Wojewódzkiej Inspekcji jakości Handlowej przeprowadził w moim zakładzie kontrolę zakresie prawidłowego oznakowana wyrobów i zawartości tłuszczu w mięsie. Z kontroli sporządzono protokół podpisany przez kontrolującego i Głównego Technologa zakładu, w którym poinformowano spółkę o prawie zgłoszenia uwag do kontroli i wyjaśnień oraz sporządzono dokumentację fotograficzną etykiety artykułu. Wyjaśnień w czasie kontroli udzielił Główny Technolog. W czasie kontroli pobrano próbki towaru w celu sprawdzenia jego oznakowania oraz faktycznej zawartości tłuszczu, z której to czynności również sporządzono protokół podpisany przez Głównego Technologa zakładu. Do tego protokółu firma wniosła uwagi wyjaśniając, że w ostatnich dniach zmieniła recepturę wyrobu i na etykietach zostanie dokonana zmiana „ zawartość tłuszczu do 20 do 30% „a nie jak było dotychczas 20 %. Jako firma poinformowaliśmy organ, obecnie produkujemy wyrób według starej i nowej receptury i że czekamy na opinie konsumentów co do nowego wyrobu i że zwróciliśmy się do producenta etykiet o zmianę ich treści, jednakże mając w magazynie stare etykiety chcieliśmy prosić o ich wykorzystanie na opakowaniach do wyczerpania zapasów. Wojewódzki Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych nakazał nam zgodnego z przepisami prawa oznakowania, poprzez podanie prawidłowych wartości składników nazwy wyrobu, która nie będzie wprowadzała konsumentów w błąd i usunięcie obrazka wskazującego na niskotłuszczowy charakter wyrobu. Prosimy o poradę prawną jak się bronić przed negatywna dla nas decyzja ponieważ obrazek ten jest częścią logo zakładu a wyeliminowanie go z etykiety spowoduje konieczność przeprowadzenia kosztownej zmiany wizerunku firmy, zmiana wizytówek, strony internetowej pozostałych etykiet

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / prawo sanitarne