Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PRAWO SANITARNE )

Produkcja żywności, odwołanie od zakazu Powiatowego Lekarza Weterynarii

Na podstawie przepisów ustawy z dnia 16 grudnia 2005 r. o produktach pochodzenia zwierzęcego , Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 maja 2010 r. w sprawie niektórych wymagań weterynaryjnych jakie powinny być spełnione przy produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego w określonym zakładzie o małej zdolności produkcyjnej Powiatowy Lekarz Weterynarii odmówił zatwierdzenia Zakładu Mięsnego w uzasadnieniu podniósł, iż podczas kontroli stwierdzono, że zakład nie spełnia następujących kryteriów niezbędnych do zatwierdzenia zakładu: Brak opracowanych procedur HACCP wynikających z art. 5 ust. 1 Rozporządzenia (WE) nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych; Brak odpowiedniej wentylacji w chłodni wyrobów gotowych Brak siatki ochronnej zatrzymującej resztki odpadów przy uboju bydła. Brak fartucha ochronnego przy drzwiach pomieszczenia do wydawania produktów gotowych. Podał, iż nie spełniając powyższych wymagań zakład nie zabezpiecza warunków do prowadzenia produkcji bezpiecznej żywności. Zalecenia zostały usunięte w ciągu 7 dni od przeprowadzenia kontroli i nasza firma składała wyjaśnienia do Lekarza Weterynarii o usunięciu nieprawidłowości stwierdzonych w protokole jednak nie wziął on ich pod uwagę i wydał decyzje od której chcemy się odwołać. Prosimy o pomoc prawną w sformułowaniu zarzutów odwołania i poradę co dalej robić

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / prawo sanitarne