Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PRAWO SANITARNE )

Zakaz wprowadzenia do obrotu na terytorium RP środka spożywczego, roszczenia odszkodowawcze

Państwowy Graniczny Inspektor Sanitarny decyzją wydana na podstawie przepisów ustawy z dnia 14 marca 1985r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Rozporządzenia Komisji WE Nr 953/2009 z dnia 13 października 2009 r. w sprawie substancji, które mogą być dodawane w szczególnych celach odżywczych do środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego zakazał wprowadzenia do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polski środka spożywczego którego jestem producentem, składowanego w magazynie mojej firmy. Uzasadniając swoją decyzję organ wyjaśnił, że z analizy przedłożonych dokumentów wynika, że w skład środka żywieniowego wchodzą substancje które nie zostały wymienione w rozporządzeniu Komisji WE Nr 953/2009. W związku z tym, w ocenie organu, nie mogą być one obecne w środkach spożywczych specjalnego żywieniowego przeznaczenia. OD decyzji organu nie odwoływałem się bowiem zgodziłem się z decyzją sanepidu. Obecnie chciałbym skorzystać z pomocy prawnej prawnika i dochodzić roszczeń odszkodowawczych od firmy która sprzedała mi komponenty, straty mojej firmy szacuję na około 50 tysięcy złotych do tego dochodzi także utrata klientów i długi proces odbudowy rynku. Proszę o opinię radcy prawnego i pomoc w sprawie.

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / prawo sanitarne