Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PRAWO SANITARNE )

Kontrola Sanepidu, strona postępowania, naruszenie zasad bezpieczeństwa żywności

W dniu 18 października w sklepie spożywczym którego jestem właścicielem była kontrola Sanepidu i pobrano do badań w ramach urzędowej kontroli żywności próbkę śmietany o zmniejszonej zawartości tłuszczu, data minimalnej trwałości była jeszcze aktualna, produkt przechowywany był we właściwej temperaturze. Z protokołu Sanepidu i oceny jakości zdrowotnej wynika, że wyżej wymieniona próbka śmietany jest niewłaściwej jakości zdrowotnej oraz że produkt jest nieprawidłowo oznakowany, co narusza przepisy rozporządzenia (WE) Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 20 grudnia 2006 r. w sprawie oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych dotyczących żywności. Sanepid wezwał mnie do złożenia wyjaśnień w sprawie. Uważam, nie powinnam ponosić odpowiedzialności za produkt którego nie ja jestem producentem oraz że strona niniejszego postępowania powinien być producent żywności a nie ja jako zwykły sprzedawca. Proszę o poradę prawną kto ma racje w tej sprawie i co może mi grozić w przypadku negatywnej decyzji?

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / prawo sanitarne