Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PRAWO UBEZPIECZENIOWE )

Gminne Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajewmnych, rejestracja i funkcjonowanie krok po kroku

Proszę o poradę dotyczącą zasad założenia i funkcjonowania Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych.

Jestem wójtem gminy wiejskiej i chciałbym nadać mojej gminie nowy kierunek do rozwoju.

Moja gmina niczym nie różni się od innych, funkcjonuje jak każda gmina wiejska, większość ludzi prowadzi gospodarstwa rolne, jest kilka przedsiębiorstw, reszta to uczniowie, emeryci, renciści, ludzie zatrudnieni na etacie oraz bezrobotni.

Jak wiadomo istnieje powszechny obowiązek posiadania obowiązkowych ubezpieczeń OC, dotyczy to głównie posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz gospodarstw rolnych. Istnieją także inne ubezpieczenia majątkowe typu Auto Casco zwane AC i inne ubezpieczenia nieobowiązkowe.

Dokonałem wstępnego przeliczenia ilości gospodarstw rolnych oraz posiadaczy samochodów osobowych i wyszła mi dość pokaźna kwota jaka moi mieszkańcy odprowadzają do różnych firm ubezpieczeniowych.

Jako przedstawiciel gminy chciałbym zagospodarować ten kapitał, który corocznie wypływa do instytucji ubezpieczeniowych i powołać Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, które by miało zastąpiło komercyjne firmy ubezpieczeniowe, miało siedzibę w mojej gminie i obejmowało działalność mojej gminy ewentualnie kilku gmin sąsiednich

Interesuje mnie porada prawna i wszelkie praktyczne wskazówki dotyczące założenia TUW i jego dalszego funkcjonowania.

W szczególności interesuje mnie to; -w jakiej formie prawnej może działać Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych? czy można do tego wykorzystać istniejące stowarzyszenie rozwoju lokalnego, które jest wpisane do KRS i ma osobowość prawną, czy należy powołać inna instytucje,? jakie środki są potrzebne do zarejestrowania TUW i gdzie się to rejestruje ? ilu musi być członków, i czy członkiem może być Gmina jako podmiot ? czy Gmina może mieć swój wkład kapitałowy i być członkiem by korzystać z ewentualnych dobrodziejstw tej organizacji i ubezpieczać swoje mienie ? czy wkładem mogą być ewentualne nieruchomości takie jak budynek po starej szkole ? - czy podmiotem prowadzącym TUW może być związek międzygminny ?

Proszę o dobrą poradę od specjalisty przedstawiającą mi krok po kroku jak można się do tego zabrać i jakie są tego koszty, bo chciałbym tym pomysłem zaszczepić inne osoby i radę gminy.

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / prawo ubezpieczeniowe