Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PRAWO UBEZPIECZENIOWE )

Samochód w leasingu, zawiłości prawne przy odzyskaniu odszkodowania

W lipcu 2010r. zostałem poszkodowany w kolizji drogowej, a konkretnie wjechał we mnie inny w samochód.Wezwałem na miejsce zdarzenia Policję, która jednoznacznie stwierdziła winę kierującego pojazdem który we mnie wjechał. Ponieważ jechałem samochodem marki citroen zadzwoniłem do serwisu i zapytałem czy mogą wykonać naprawę bezgotówkowo i czy maja podpisana umowę z T U WARTA bo sprawca tam właśnie miał polisę OC. Dowiedziałem się. że tak i że mam przyprowadzić samochód, po czym tak uczyniłem.

W z w iązku z tym, że w tym czasie prowadziłem firmę i, że samochód był mi potrzebny poprosiłem o auto zastępcze, otrzymałem je i korzystałem z niego przez czas naprawy po naprawie samochodu serwis citroena wystawił fakturę za naprawę i za auto zastępcze i wysłał je do TU Warta.

Po jakimś czasie orzynałem od Serwisu Citroena Wezwanie do zapłaty za auto zastępcze i za różnice w wartości naprawy ( ubytek wartości pojazdu i podatek vat).

Informacje dodatkowe to :

Właściciel pojazdu wżenił go w Leasing

Fatry są wystawione na u użytkownika czyli na mnie

Citroen podpił umowę z TU Warta w której zobowiązał do użyczania pojazdów zastępczych jeżeli naprawa idzie w ciężar TU Warta

We wrześnio okazało się ze umowa leasingu skończyła się w sierpniu a leasingodawca przez ponad rok nie dał odpowiedzi na pismo w którym leasingodawca prosi o cedowanie praw do dochodzenia roszczenie w stosunku do TU Warta.

Ostatnio otrzymałem wezwanie przed sadowe do zapłaty od Citroena

Nie wiem co robić proszę o poradę

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / prawo ubezpieczeniowe