Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

Archiwum zagadnień prawnych ( PRAWO UBEZPIECZENIOWE ):
 • ( 1 ) Wypadek komunikacyjny, uszczerbek na zdrowiu

  Miałem wypadek samochodowy i wyleciałem z drogi na zakręcie. Zakręt nie był oznakowany, a ja jechałem z dozwoloną prędkością.
  Na miejsce zdarzenia przyjechała Policja i spisała protokół.

  Obydwoje doznaliśmy (...)
   

 • ( 2 ) Podwyższenie odszkodowania z AC

  Po wypadku zgłosiłam szkodę do ubezpieczyciela, jako że auto miało ubezpieczenie AC. otrzymałam wycenę: 1. Na wycenie brakuje pewnych elementów które zostały uszkodzone 2. Według ubezpieczyciela koszt naprawy pojazdu (...)
   

 • ( 3 ) Złamanie nogi, odszkodowanie.

  Mój ojciec złamał noge na chodniku ktory nie był wystarczajaco posypany, chcialbym wiedziec czy może uzyskac odszkodowanie jesli tak to w jakich rozmiarach...w nodze bedzie miał sruby...jaka jest procedura ile wszystko trwa? (...)
   

 • ( 4 ) Odszkodowanie od Skarbu Państwa za złe warunki wykonywania kary pozbawienia wolności

  Mój wujek dwa lata temu został złapany samochodem jak jechał po spożyciu alkoholu. Była sprawa sądowa i dostał wyrok w zawieszeniu. Niestety miał pecha i po wyroku został dwukrotnie złapany przez policje jak jechał po spożyciu (...)
   

 • ( 5 ) Odszkodowanie za skutki kolizji, zabezpieczenie dowodów

  .Potrzebuję porady prawnej, miałam kolizję drogową.Wina nie była moja. Wjeżdżając na parking,gdzie samochody były zaparkowane po obu stronach,okazało się że jest wolne miejsce po stronie lewej. Zatrzymałam się i tyłem wjeżdżałam (...)
   

 • ( 6 ) Brak ważnego ubezpieczenia OC, ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny, roszczenia odszkodowawcze

  Trzy lata temu byłem sprawcą drobnej kolizji drogowej. Zima,zła widoczność itp. Przyznałem, że wina leży po mojej stronie. Samochód, którym się poruszałem należał do właściciela firmy ,na rzecz której pracowałem. Po jakimś (...)
   

 • ( 7 ) Błąd w sztuce lekarskiej, odszkodowanie od lekarza

  Urodziłam synka z przepukliną- oponowo- mózgową,wodogłowiem, stopami w ustawieniu szpotawym, rozszczepem podniebienia oraz z padaczką typu westa, dziecko przeszło także zapalenie opon mózgowych przy tylu wadach dziecko będzie (...)
   

 • ( 8 ) Roszczenie regresowe, odszkodowanie

  Pytanie dotyczy mojego kolegi który nie ma dostępu do internetu. Spowodował on nieszczęśliwy wypadek jadąc samochodem osobowym z córką chorą na białaczke do Kliniki Chematologii we Wrocławiu potrącił pieszą na zielonym (...)
   

 • ( 9 ) Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

  Ww sierpniu pewien mężczyzna złamał mi szczękę, spędziłam 10dni w szpitalu, najpierw miałam zaszynowaną szczękę a po tygodniu operowano mnie ponieważ okazało się że miałam złamany trzon żuchwy i trzeba było zamontować mi (...)
   

 • ( 10 ) Prawo do renty rodzinnej, interpretacja przepisów art. 70 ustawy z dnia z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Fundus

  Moje pytanie dotyczące interpretacji przepisów art. 70 ustawy z dnia z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (t.j. Dz.U. z 2009 r. nr 153, poz. 1227 z późn. zm.).

  Trzy miesiące (...)
   

 • ( 11 ) Roszczenia odszokodowawcze za odwołany mecz

  W dniu wczorajszym przyjechałem ze znajomymi z Katowic na mecz Polska Anglia. Ogłoszona nam że mecz odbędzie się następnego dnia więc e znajomymi wynajęliśmy apartament którego cena w dniu wczorajszym była podwyższona i kosztowało (...)
   

 • ( 12 ) Samochód w leasingu, zawiłości prawne przy odzyskaniu odszkodowania

  W lipcu 2010r. zostałem poszkodowany w kolizji drogowej, a konkretnie wjechał we mnie inny w samochód.Wezwałem na miejsce zdarzenia Policję, która jednoznacznie stwierdziła winę kierującego pojazdem który we mnie wjechał. (...)
   

 • | Następne zapytania |