Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PRAWO BUDOWLANE )

Wykonanie termoizolacji w obrysie pasa drogowego, kara za zajęcie pasa drogoweg

Jesteśmy wspólnota która w zeszłym roku podjęła uchwałę o wykonaniu termomodernizacji kamienicy.

Zostały wykonane plany a także została wyłoniona firma która zajmuje się wykonaniem termoizolacji.

Problem pojawił się w dniu kiedy firma rozstawiła rusztowania na chodniku w celu wykonania prac. Straż miejska zawiadomiła zarząd dróg, który przysłał pismo w sprawie za zajęcie pasa drogowego za czas rozstawienia rusztowań. Dodatkowo dopatrzyli się, że budynek stoi w ostrej i w przypadku gdy dokonamy docieplenia styropianem o szerokości 10 cm to samowolnie zajmiemy teren pasa drogowego.

Chcą nas obciążyć karą wymierzona na podstawie ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych bo twierdzą, że zajęcie pasa drogowego na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg wymaga zezwolenia zarządcy drogi, w drodze decyzji administracyjnej. Podobno za zajęcie pasa drogowego pobiera się karę pieniężną w wysokości 10-krotności opłaty ustalanej na podstawie zezwolenia. Obliczona w ten sposób kwota jest dość znaczna.

Proszę o poradę prawną jak rozwiązać zaistniały spór i uniknąć płacenia kary

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / prawo budowlane