Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PRAWO BUDOWLANE )

Dodatkowe opłaty pobierane przez Gminy za budowę wodociągu i kanalizacji, postępowanie w sprawie zwrotu kwot.

Proszę o poradę prawną z zakresu prawa samorządowego a dokładnie chodzi o opinię prawnika czy Gminy mogą prawnie pobierać opłaty za budowę sieci wodociągowych od osób, które chcą mieć wodociąg lub kanalizację..

W roku 2001 jeden radny gminny z niewielką grupą mieszkańców stworzyli komitet, który zajął się lobbingiem na rzecz rozbudowy sieci wodociągowej w naszej miejscowość..

Udało się przekonać Wójta do rozbudowy wodociągu ale warunkiem było to, że każde gospodarstwo domowe dopłaci do inwestycji po około 3000 zł. ( takich oso było około 100). Wtedy była to dość spora kwota i zachwiała trochę moim budżetem domowym, ale nie mogłam się wyłamać ze względu na obawę zepsucia stosunków sąsiedzkich i relacji z Wójtem, gdyż pracowałam w szkole jako nauczycielka..

Słyszałam o podobnej sprawie wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie podkrakowskiej gminy, że nie prawnie pobierała opłatę od osób, które chciały się przyłączyć do sieci wodociągowej bo podobno służą do tego opłaty adiacenckie..

Obecnie moje stosunki z zarządem gminy nie są zbyt dobre i chcielibyśmy uzyskać poradę prawną na temat legalności poboru opłat przez gminę oraz doradztwo w zakresie odzyskania nieprawnie pobranych przez gminę opłat..

Takich osób jak ja jest kilkanaście więc proszę o doradztwo w zakresie złożenia pozwu zbiorowego.

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / prawo budowlane