Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PORADY PRAWNE )

Formalne przesłanki wniesienia skargi do Trybunału Konstytucyjnego na akt reformujący sądy rejonowe

Jestem Wicestarostą w jednym z powiatów, który ma dotknąć reforma sądownictwa ministra Gowina polegającą na likwidacji Sądu Rejonowego znajdującego się w naszym powiecie. Nikt z rządu i z Ministerstwa Sprawiedliwości wcześniej nie konsultował z nami takich zmian. Sąd rejonowy w naszym mieście istniał prawie od zawsze, służąc obywatelom w rozwiązywaniu ich spraw. Uważamy, że zmiana ustroju spowoduje wiele utrudnień dla mieszkańców takich jak przeniesienie ksiąg wieczystych, przeniesienie spraw sądowych. Uważamy także, że taka zmiana będzie się wiązała z tym że duża liczba mieszkańców będzie przychodziła na bezpośrednie skargi do Starosty i urzędników. Chcielibyśmy się dowiedzieć i prosić o opinię prawną czy jako starostwo możemy formalnie wystąpić ze skargą do Trybunału Konstytucyjnego w celu wyeliminowania aktu prawnego pozbawiającego praw do sądu mieszkańców naszego powiatu? Na jakie artykuły konstytucji moglibyśmy się powołać?

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / porady prawne