Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PRAWO PRACY )

Łamanie praw pracowniczych

Moja żona pracuje w jednej z dużych sieci handlowych obuwia. Pani kierownik sklepu w którym pracuje próbuje zmusić pracownice (wraz z moją żoną 10 osób) do przychodzenia codziennie do pracy 2 godziny wcześniej lub zostawania w niej 2 godziny dłużej. Ma to na celu zwiększyć osiągnięcia załogi w sprzedaży. Pani kierownik zażyczyła sobie żeby załoga robiła to za darmo. W sklepie tym zatrudnione są również osoby na pół etatu, które dość, że zgodnie z umową pracują tylko 4 godziny to teraz mają codziennie 2 dodatkowo za darmo siedzieć. Jeśli się komuś nie podoba pomysł będzie musiała sie rozstać z pracą. Bezpośrednia przełożona Pani kierownik popiera praktyki swojej podwładnej. Moje pytanie brzmi jakie konsekwencje będzie miał pracownik jeśli nie będzie pracował tych dodatkowych godzin za darmo i dostanie wypowiedzenie z pracy na którym będzie napisane, że rozwiązanie umowy nastąpiło na wskutek nie wykonywania obowiązków przez pracownika? Czy można nie przyjąć takiego wypowiedzenia, odwołać się czy cokolwiek zrobić? Co zrobić z ewentualnym wypowiedzeniem w takiej formie? Przecież samo odejście z takiej pracy może nie jest takie złe ale dlaczego po wykonywaniu rzetelnie swoich obowiązków ma ktoś mieć napisane w świadectwie pracy że tego nie robił? Ewentualnie jak udowodnić, że działania Pani kierownik są nie zgodne z przepisami?

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / prawo pracy