Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PRAWO SPADKOWE )

Obliczanie zachowku, odliczenie wartości służebności

Moi rodzice przekazali mi w roku 2006 w drodze darowizny mieszkanie. Jego wartość określona w akcie notarialnym wynosiła 350,000 zł. Jednocześnie tym samym aktem ustanowiłem na ich rzecz nieodpłatną, dożywotnią służebność mieszkania, polegającą na prawie zamieszkiwania i korzystania przez nich z całego lokalu. Roczna wartość służebności została określona na poziomie 20,000 zł a całkowita, przy zastosowaniu mnożnika 10, zgodnie z ustawą o podatku od spadków i darowizn, na poziomie 200,000 zł. W lipcu 2010 roku zmarł mój tata, a w kwietniu tego roku mama. Mieszkanie, które mi przekazali stanowiło praktycznie cały ich majątek. Mam przyrodnią siostrę. Chciałbym uporządkować jakoś sprawy spadkowe i nie wiem, jak się za to zabrać. Zapewne należy jej się zachowek. Jak go obliczyć? Wartość mieszkania jest obecnie zapewne mniejsza. Czy w obliczeniach uwzględnia się wartość służebności? Co stanowi podstawę do obliczenia zachowku? Jak potraktować mienie, które pozostało w mieszkaniu? Jak przeprowadzić tę sprawę ? czy skorzystać z pośrednictwa sądu?

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / prawo spadkowe