Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PRAWO SPADKOWE )

Unikanie długów spadkowych, odmowa przez SKOK wypłaty srodków

Mój zmarły ojciec posiadał rachunek oszczędnościowy w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej ale miał także niezapłacone długi po prowadzonej kiedyś działalności gospodarczej. Innego majątku poza tym rachunkiem nie posiada.

Zmarł kilka miesięcy temu nie pozostawiając testamentu, spadkobiercami ustawowymi jestem ja oraz moja siostra.

Wyczytaliśmy w prawie bankowym , że kwoty zgromadzone na rachunku bankowym w kwocie dwudziestokrotny średniego miesięcznego wynagrodzenia nie wchodzą do spadku i mogą być wypłacone najbliższej rodzinie.

Chcieliśmy z siostra odebrać ta kwotę od kasy a następnie odrzucić spadek po ojcu a jako że nie posiadamy dzieci to ewentualne długi ojca przeszły by na innych krewnych lub gminę

Wystosowaliśmy pismo do kasy z prośba o wypłatę śród kw, jednak otrzymaliśmy odmowę. Kasa twierdzi że nie jest bankiem w związku z tym nie obowiązują ja przepisy prawa bankowego i jedyna podstawa do wypłacenia środków może być tylko przedstawienie kasie prawomocnego postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku. Tylko na tej podstawie mogą wypłacić pieniądze. A tego chcielibyśmy z sistra uniknąć/

Prosimy o poradę czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji czy może odwołać się do do krajowej kasy jako wyżej instancji ? Proszę o dobre porady

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / prawo spadkowe