Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PRAWO SPADKOWE )

Zasiedzenie nieruchomości a kwestie nabycia nieruchomości na podstawie ustawy o nadaniu ziem rolnych posiadaczom,procedura wypr

Przede wszystkim chciałbym podziękować za wskazanie ewentualnej furtki dającej możliwość legalnej sprzedaży alkoholu.

Zdaję sobie sprawę,że w państwa opinii wykorzystanie tego instrumentu może w przyszłości spowodować negatywne konsekwencje dla naszego sklepu ale po rozmowie ze wspólnikiem zdecydowaliśmy się zaryzykować, wykorzystać lukę w prawie i przetestować zaproponowaną przez państwa instytucję pośrednika.

Proszę o przedstawienie szczegółowej analizy prawnej dotyczącej zagrożeń tego przedsięwzięcia oraz przedstawienie nam prawnego schematu w ramach którego odbywała by się współpraca pomiędzy sklepem a pośrednikiem i konsumentem.?

Moi rodzice kupili w roku 1972 budynek wraz z działką o powierzchni 0,25 ha. Jednak nie został przepisany notarialnie i w wydziale Geodezji figuruje zapis że rodzice moi są jedynie osobami władającymi tą działką.

W obecnej chwili oboje rodzice nie żyją (matka zmarła w 1991 a ojciec w 2005 roku). Mieli dwóch synów, mnie urodzonego w 1961 roku i drugiego w 1965 roku. Ja wraz z żoną mieszkam w tym domu do dzisiaj.

Brat zmarł w roku 2009 i posiada jedną córkę,

Koszty pochówku ojca jak i brata poniosłem ja. Do spadku po rodzicach pozostaję ja i ewentualnie córka mojego brata czyli bratanica.

Problem w tym że ja przez cały czas zamieszkania lokowałem pieniądze w remont domu.

Bratanica złożyła wniosek o spadek po moich rodzicach a swoich dziadkach i po swoim ojcu a moim bracie. Budynek jest stary i kwalifikuje się do większego remontu. Cieknie cały dach, stropy są drewniane choć budynek jest murowany, podłogi do wymiany.

Po pierwsze - interesuje mnie czy bratanicy słusznie należy się połowa spadku jeśli budynek nie jest odpisany notarialnie na spadkodawców i czy wniesienie przeze mnie sprawy do Sądu o zasiedzenie wpłynie na całokształt spadku? Po drugie - chodzi mi o koszt usługi prawnej wyprowadzenia dokumentów aby być właścicielem tej działek.

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / prawo spadkowe