Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PRAWO SPADKOWE )

Poszukiwanie zaginionego testamentu, rejstr testamentów, proceduralne blokowanie sprawy spadkowej

Mam problem prawny dotyczący sposobu odnalezienia zaginionego testamentu po moim zmarłym dziadku, który przepisał na mnie swoje mieszkanie.

Dziadek zmarł trzy lata temu, pięć lat temu pokazywał mi sporządzony notarialnie testament, sporządzony u notariusza w Warszawie. Niestety nie odnalazłam tego testamentu do dzisiaj.

Rodzeństwo mojego ojca naciska mnie na założenie sprawy spadkowej i żądają ustanowienia dziedziczenia ustawowego Słyszałam o tym że niedawno zaczął funkcjonować rejestr testamentów. Moje pytanie brzmi gdzie złożyć zapytanie aby uzyskać informacje o zaginionym testamencie ? Czy w rejestrze znajdą się dane dotyczące sporządzenia testamentów sporządzanych przed wprowadzeniem rejestru testamentów czy tylko te sporządzone po dniu wejścia w życie systemu ? Jaki jest koszt uzyskania takiej informacji ?

Drugie pytanie do prawnika to jak skutecznie blokować sprawę sądową o stwierdzenie dziedziczenia na podstawie ustawy do momentu odnalezienia tego zaginionego testamentu ?

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / prawo spadkowe