Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PRAWO PRACY )

Wypowiedzenie umowy o pracę, likwidacja stanowiska pracy, trudna sytuacja ekonomiczna firmy

W dniu dzisiejszym dostałem Oświadczenie pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartą na czas nieokreślony o nst. treści:

Wypowiadam umowę o pracę na czas nieokreślony. Przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę jest likwidacja stanowiska pracy w związku z trudną sytuacją ekonomiczną przedsiębiorstwa.

Okres wypowiedzenia wynosi trzy miesiące i upływa w dniu …..roku (art.36 Kodeksu Pracy) Zobowiązuję Pana do wykorzystania należnego urlopu wypoczynkowego za lata ubiegłe. Zwalniam Pana z obowiązku świadczenia pracy od pierwszego dnia dnia po wykorzystaniu urlopu do końca okresu wypowiedzenia. Od wypowiedzenia umowy służy Panu prawo wniesienia odwołania do Sądu Rejonowego - Sądu Pracy w Warszawie w terminie 7 dni od daty doręczenia niniejszego wypowiedzenia.

Wypowiedzenia tego jeszcze nie podpisałem, ponieważ mam wątpliwości 1. Czy wypowiedzenie jest poprawne i wiążące(czy ma skutki prawne) ? 2. Czy mogę się nie zgodzić na wypowiedzenie w takiej formie ? 3. Czy mogę żądać rekompensaty za wypowiedzenie umowy o pracę ? 4. Czy firma jest zobowiązana wypłacić mi pensję za okres wypowiedzenia, a jeżeli tak to czy mogę żądać wypłaty jednorazowej?

Bardzo proszę o pilną poradę

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / prawo pracy