Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PRAWO PRACY )

Skutki ustawy antykryzysowej, umowa na czas określony, zawarta na okres powyżej dwóch lat

Jestem zatrudniona w szkole podstawowej na stanowisku sekretarki na podstawie dwu i pół rocznej umowy o pracę na czas określony. Umowa trwała w trakcie obowiązywania ustawy z 1 lipca 2009 r. o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców tzw. ustawy antykryzysowej.  

Umowa kończy się pod koniec lutego, pracodawca nie chce przedłużyć mi umowy twierdząc, że ustawa go nie obowiązuje a pod koniec lutego stosunek pracy zostanie rozwiązany bo go nie stać na dalsze zatrudnianie mnie na takich warunkach. Czytałam w prasie, że ustawa antykryzysowa pozwalała na zawieranie nawet kilkunastu umów na czas określony pod warunkiem że łączny okres zatrudnienia na podstawie wszystkich umów nie przekroczy dwóch lat 

. W przypadku przekroczenia okresu dwóch lat, umowa przekształca się w umowę o pracę na czas nieokreślony. 

Proszę o poradę prawną w tym temacie. 

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / prawo pracy