Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PRAWO PRACY )

Wygaśnienie umowy o pracę z powodu śmierci pracodawcy, roszczenia finansowe byłych pracowników

Chciałbym się zwrócić do Państwa o poradę w sprawie odzyskania należnych pieniędzy (zaległa wypłata, ekwiwalent za urlop, odprawę z tytułu wygaśnięcia umowy o prace)

Pracowałem w firmie (Przedsiębiorstwo montażowo - budowlane) która zatrudniała ok 40 osób i funkcjonowała jako firma prywatna z jednym właścicielem (nie spółka) bez współudziałowców (sam nie wiem czy to było zgodnie z prawem).

W sierpniu zeszłego roku właściciel firmy zmarł, w związku z śmiercią pracodawcy wygasły umowy o prace.

Sprawy spadkowe trwały do grudnia tego roku.

Spadek przyjęli : córka (24lata) i syn (2lata) z poza małżeństwa reprezentowany przez ustawową przedstawicielkę (matkę)

Większość byłych pracowników złożyło pozwy do Sądu Pracy w celu odzyskania należnych pieniędzy.

W zeszłym tygodniu na rozprawie Sędzia chciał ogłosić wyrok, jednak pozwani reprezentowani przez adwokata, zaproponowali ugodę, w związku z tym sprawa została odroczona do kwietnia.

W tym tygodniu ma odbyć się spotkanie dotyczące ugodowego rozwiązania sprawy.

Z nieoficjalnych informacji wiadoma jest mi proponowana ugoda, a mianowicie, spadkobiercy chcą w przeciągu tygodnia wypłacić zaległe pensje i ekwiwalent za urlop, a odprawę trzymiesięczną chcą pomóc odzyskać z funduszu świadczeń gwarantowanych.

Idąc na spotkanie, chciałbym wiedzieć jakie są szanse odzyskania pieniędzy z tego funduszu, ewentualnie jaka jest tego podstawa prawna. Czy uzyskanie z Sądu Pracy wyroku, i domaganie się od spadkobierców spłaty zadłużenia poprzez komornika będzie szybszą i pewniejszą drogą do odzyskania należnych pieniędzy (dodam, że firma posiada zadłużenia zarówno wobec wszystkich pracowników jak i innych firm: hurtowni, podwykonawców itp.)

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / prawo pracy