Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( SPRAWY ROZWODOWE )

Zatrzymanie prawa jazdy dłużnikowi alimentacyjnemu, skutki ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów

Jestem matką samotnie wychowującą dziecko, w zeszłym roku sąd zasadził mi od ojca dziecka alimenty. Od dwóch miesięcy ojciec dziecka nie płaci alimentów. Złożyłam wniosek do komornika ale on rozkłada ręce bo ojciec dziecka nigdzie nie pracuje nie ma też żadnego majątku i nie da się na dzień dzisiejszy uzyskać alimentów.

Proszę o poradę prawną jaka jest procedura uzyskania decyzji o uznaniu dłużnika alimentacyjnego za uchylającego się od zobowiązań alimentacyjnych i zatrzymania mu prawa jazdy. Czy przedtem muszę złożyć wniosek o ściganie ojca za przestępstwo określone w art. 209 par. 1 kodeksu karnego?

Czy ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów umożliwia mi działanie zmierzające w kierunku odebrania prawa jazdy dłużnikowi bez wyroku karnego?

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / sprawy rozwodowe