Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PRAWO INTERNETU )

Zwalczanie piractwa internetowego, żądanie zapłaty za używanie programu bez ważnej licencji

Proszę o dalszą poradę prawną w zakresie zwalczania piractwa internetowego i egzekwowaniu prawa autorskiego.

Nasza Firma której jestem prezesem jest właścicielem i twórcą programu komputerowego do zastosowań finansowych i księgowo biznesowych głównie dla małych firm.

Program był sprzedawany w latach 2008-2009.

W lipcu 2009 firma postanowiła za namową jednej gazet branżowych do wypuszczenia wersji darmowej programu, ograniczenia licencyjne były takie, że z programu mogli korzystać wyłącznie osoby fizyczne do końca 2011 roku. Popularność programu wzrosła i stał się powszechnie używany przez ludzi. Nasza firma chciała to wykorzystać i wówczas skorzystaliśmy z porady pana Grzegorz Daniluka który doradził nam żeby wykorzystać sytuację związaną ze zmianami podatku VAT i napisać aplikację do programu, która będzie wprowadzała aktualizacje dotyczące zmian w podatku VAT a przy okazji wprowadzi takie zmiany do programu które spowodują częste łączenie się użytkowników z serwerem naszej firmy w celu ustalenia danych o użytkowniku ( adresy IP, dane loginów i emaile).

Obecnie sytuacja wygląda tak, że nasza firma posiada wiedzę na temat dużej liczby użytkowników , którzy korzystają bezpłatnie i nielegalnie z naszego programu bez aktualnego tytułu prawnego bo darmowa licencja już wygasła.

Chcielibyśmy uregulować ten stan prawny i zażądać od osób i firm które używają naszego programu bez aktualnej licencji wynagrodzenia za używanie programu i i odszkodowania .

Proszę o poradę jak się do tego zabrać kompleksowo i najtańszym nakładem pracy oraz czy Państwa kancelaria podjęła by się egzekucji naszych praw.

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / prawo internetu