Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PRAWO PODATKOWE )

Optymalizacja kosztów podatku od spadku

Moi rodzice zmarli Odbyła się sprawa o ustanowienie spadkobierców. Zostałyśmy nimi z siostra po 50%.

Jestem w posiadaniu zaświadczenia o nabyciu spadku.

Po rodzicach zostało mieszkanie własnościowe (42m kw.) obciążone kredytem hipotecznym 100.000 (spłacone jakieś 70%). Moja siostra chce zrzec się prawa własności do mieszkania, ma być ono wyłącznie moje, jak również jego obciążenie.

Nie płaciłyśmy jeszcze żadnego podatku od spadku.

Interesuje mnie taka opcja: jak połączyć zrzeczenie się siostry, zapłatę podatku - tak by koszty były jak najmniejsze. Nie wiem czy siostra powinna przepisać na mnie te cześć mieszkania (darowizna? zrzeczenie?).

Dodam ze chciałabym sprzedać to mieszkanie, a pieniądze uzyskane z jego sprzedażny przeznaczyć na cele mieszkaniowe (kupno domku lub mieszkania).

Prosiłabym o rade jak ułożyć wszystko , by opląty podatkowe i wszystkie inne były jak najniższe. Wiadomo bowiem ze wszystko co dotyczy mieszkania będę pokrywać sama gdyż siostra go po prosu nie chce.

Sicze na rzetelna odpowiedz.

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / prawo podatkowe