Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PRAWO BUDOWLANE )

Legalizacja wiaty, warunki techniczne budynków

Zapytanie z prawa budowlanego. Na skutek wniosku mojego sąsiada. zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie stanu prawnego wiaty garażowej realizowanej na mojej działce. W wyniku przeprowadzonej kontroli ustalono, że wybudowałem wiatę garażową o wymiarach 5,80 m x 4,50 m i wysokości 4,5 m. z dwuspadowym dachem pokrytym dachówką. Ponadto organ ustalił, iż powyższa drewniana wiata została usytuowana w odległości 2,10 m od ogrodzenia sąsiada. Następnie PINB decyzją z nakazał mi wykonanie czynności mających na celu doprowadzenie przedmiotowej wiaty garażowej, do stanu zgodnego z prawem i obowiązującymi przepisami tj. warunkami technicznymi i wskazał, iż w niniejszej wiacie garażowej od strony działki sąsiedniej należy przesunąć ścianę zewnętrzną bez otworów okiennych , z materiału niepalnego, o grubości 0,25 m na odległość 3 m od granicy sąsiada.. Praktycznie jest to niewykonalne i wymaga rozebrania co najmniej połowy budynku. Proszę o poradę prawnika czy da się zalegalizować tą samowolę bez jej przebudowy?

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / prawo budowlane