Oferujemy porady prawne online przez internet oraz podczas bezposrednich spotkan w naszym biurze.

Znajdziesz u nas tanie porady prawne, szybko i skutecznie.

Tanie porady prawne online to wygoda oraz oszczednosc czasu.

PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( PRAWO BUDOWLANE )

Odstępstwo od projektu budowlanego, odszkodowanie za odstępstwo

Proszę o poradę prawną z prawa budowlanego. W maju tego roku odebrałem od firmy budowlanej dom, który był budowany kilka miesięcy. Przed rozpoczęciem prac podpisaliśmy umowę o budowę domu z firmą wykonawczą. Podczas budowy wraz z kierownikiem budowy dokonywałem odbiorów poszczególnych etapów budowy. Protokół odbioru podpisywany był przez właściciela firmy budowlanej i kierownika budowy. Na podstawie protokołu wypłacałem ekipie wykonawczej pewną transzę za wykonanie etapu budowy. Zakończenie budowy zgłoszono do organu nadzoru budowlanego wraz oryginałem dziennika budowy, z inwentaryzacją geodezyjną powykonawczą, oświadczeniem kierownika budowy, że inwestycja została zrealizowana zgodnie z projektem budowlanym, warunkami pozwolenia na budowę oraz przepisami techniczno-budowlanymi. Można powiedzieć wszystko z godnie z prawem. W domu zamieszkałem wraz z rodziną. Dziś odwiedził nas szwagier mojej żony młody architekt, zainteresował się naszym projektem i zauważył że dom posiada odstępstwa od projektu polegające na zmianie kąta nachylenia części dachu. Zaniepokoiło mnie to. Proszę o poradę prawną co na ten temat mówi prawo budowlane? Kogo obwiniać za te zaniedbania i od kogo żądać odszkodowania ?

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / prawo budowlane