|   PORADY PRAWNE ONLINE |   PONAD 30.000 ZAPYTAŃ OD 2003 ROKU  |   SKUTECZNY PRAWNIK ONLINE 
 Start  Kancelaria  Prawnicy  Rekrutacja  Cennik  Gwarancja  Kontakt
kancelaria prawna Warszawa
porada prawna opłata za porade prawna
sprawy rozwodowe i porady prawne
Nasza Centrala w Warszawie:
prawnik w centrum Warszawy
Porady w całym kraju:
                  PORADA PRAWNA + 7 DNI NA DODADKOWE PYTANIA
prawnik online porady prawne
PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( SPRAWY ROZWODOWE )

Rozwód z orzekaniem o winie

Jesteśmy młodym małżeństwem, związek małżeński zawarliśmy w Poznaniu 20 kwietnia 2010 r. Moja małżonka jest obywatelką RFN, mieszka na stałe w Hamburgu. Przed ślubem znaliśmy się 3 lata, ona w tym czasie mieszkała z rodzicami i studiowała, ja mieszkałem samodzielnie i pracowałem jako asystent na uniwersytecie. Po ślubie małżonka wyjechała znów do domu, aby załatwić formalności paszportowo-wizowe - zmiana nazwiska, wymiana dowodu osobistego, wymiana paszportu. Sprawy te trwały na tyle długo, że sprowadziła się do mnie jedynie pod koniec października 2010 r. Oboje mamy miejsce zameldowania w Polsce i w Niemczech. O ile przed ślubem łączyła nas więź uczuciowa, to po sprowadzeniu się małżonki do mnie ona zaczęła (w moim przekonaniu z winy małżonki) zanikać. Moja małżonka szybko uzyskała praktykę w innym mieście, a także zaczęła uczęszczać na kursy językowe - ponadto często spotykała się z pewnym znajomym. Już w grudniu oznajmiła mi, że chyba się w tym znajomym zakochała i że musimy się rozstać. Cofnąłem jej upoważnienie na korzystanie z mojego konta, ponadto wniosłem w sądzie polskim zgodnym z miejscem mojego zamieszkania pozew o zniesienie wspólności majątkowej (do tej pory nie zgromadziliśmy wspólnego majątku, ani nie zaciągnęliśmy wspólnych zobowiązań, chciałbym się jednak uchronić przed konsekwencjami możliwie nieodpowiedzialnego zachowania małżonki). Mimo krótkiego czasu małżeństwa, chciałbym przeprowadzić rozwód. Czy można argumentować, że nastąpił "trwały rozkład" więzi, albo iż tej więzi nigdy nie było? ? Czy warto wnosić o rozwód z orzeczeniem winy żony czy lepiej jest załatwić rozwód bez orzekania o winie ?

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / sprawy rozwodowe


zapytaj o poradę prawna
co wyróżnia naszych prawników
opinie o naszych poradach
kontakt z kancelaria

Dziedziny:

 
Zapytaj prawnika online --- > zapytaj nas o poradę prawna

 
Niektóre z tematów, którymi ostatnio się zajmowaliśmy:

 
Losowa opinia o naszym serwisie:

Sprawna obsługa, szybka odpowiedź.

29 Styczeń

+ więcej opinii o poradach


Witryna wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji usług oraz w celach gromadzenia anonimowych statystyk.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie całości lub fragmentów bez uzgodnienia z autorem zabronione.