|   PORADY PRAWNE ONLINE |   PONAD 30.000 ZAPYTAŃ OD 2003 ROKU  |   OBSŁUGA PRAWNA FIRM 
 Start  Kancelaria  Prawnicy  Rekrutacja  Cennik  Gwarancja  Kontakt
kancelaria prawna Warszawa
porada prawna opłata za porade prawna
radcy prawni w Warszawie, obsługa prawna firm
Nasza Centrala w Warszawie:
prawnik w centrum Warszawy
Porady w całym kraju:
                  PORADA PRAWNA + 7 DNI NA DODADKOWE PYTANIA
prawnik online porady prawne
PRZYKŁADOWE ZAGADNIENIE ( RADCA PRAWNY )

Uprawnienia na członka rady nadzorczej, komercjalizacja i prywatyzacja przedsiębiorstw państwowych

Sprawa dotyczy Ustawy z dnia 30 sierpnia 1996 o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych. Kto z pracowników może kandydować do rady nadzorczej paragraf 12. Czy osoba będąca pracownikiem nie posiadająca zdanego egzaminu może kandydować na członka rady. Co oznacza "Członkowie rad nadzorczych pierwszej kadencji w spółkach, wybrani przez pracowników, zobowiązani są do złożenia egzaminu, o którym mowa w art. 12 ust. 2, w ciągu jednego roku od dnia wejścia w życie ustawy" dodatkowe rozporządzenie ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 7 września 2004 r. w sprawie szkoleń i egzaminów dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek, w których Skarb Państwa jest jedynym akcjonariuszem § 2. 1. Wybierani przez pracowników kandydaci na członków rad nadzorczych pierwszej kadencji, którzy nie spełniają wymogu określonego w art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 1996 r. o komercjalizacji i prywatyzacji, są kierowani przez spółkę na szkolenie i egzamin. 2. Koszt jednokrotnego szkolenia i jednokrotnego przystąpienia do egzaminu osób, o których mowa w ust. 1, ponosi spółka. Potrzebna mi jest wykładnia co oznacza sformułowanie "członków rad nadzorczych pierwszej kadencji" czy dotyczy to osoby starającej się o uczestnictwo w radzie i kadencja dotyczy osóby w niej zasiadającej. Czy dotyczy to tylko pierwszej rady ( pierwszych członków z ramienia pracowników) po przekształceniu przedsiębiorstwa, a przy następnych wyborach pracownicy starający się o wybór muszą mieć zdany egzamin na członków rad nadzorczych czy według ww rozporządzenia zostają na taki kurs i egzamin skierowani.

  UWAGA - masz podobny problem prawny?  

Sprawa opisana powyżej oznacza, że zajmowaliśmy się już takim, lub podobnym zagadnieniem. Dzięki temu możemy sprawnie i skutecznie rozwiązać Twój problem prawny.

Nasze porady to nie tylko wskazanie i wyjaśnienie istotnych w Twoim przypadku przepisów, ale także sugestia konkretnych działań, w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych sprawach.

Zapytaj nas o Twój konkretny przypadek. Dzięki specjalizacji możemy zaoferować nasze wsparcie prawne teraz w jeszcze lepszych cenach.


Kliknij po wycenę - - - >   Porada prawna / radca prawny


zapytaj o poradę prawna
co wyróżnia naszych prawników
opinie o naszych poradach
kontakt z kancelaria

Dziedziny:

 
Zapytaj prawnika online --- > zapytaj nas o poradę prawna

 
Niektóre z tematów, którymi ostatnio się zajmowaliśmy:

 
Losowa opinia o naszym serwisie:

sprawa została dokładnie przeanalizowana, a otrzymane informacje są bardzo pomocne. Dziękuję ;-)

19 Czerwiec

+ więcej opinii o poradach


Witryna wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji usług oraz w celach gromadzenia anonimowych statystyk.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie całości lub fragmentów bez uzgodnienia z autorem zabronione.